KONST / Litografier / Färglitografi 13978170
nr 1397 8170
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Komposition med kvinna. Signerad, numrerad 23/190, oramat löst blad. Bladets mått: 64x46 cm
Kondition: 4 cm rivskada (ca 2 cm av bildytan)
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 maj 2021
kl 18:09:23
14/5 23:16:52
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko